Csütörtök

2012.10.11 06:45

"Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok, és alázatos szívű, és megnyugvást találtok lelketeknek.  Mert az én igám boldogító, és az én terhem könnyű." (Mt 11:29-30) Jézusnak könnyű volt a terhe és boldogító az igája? Ez megdöbbentő, hiszen tudjuk, hogy a világ bűnét hordozta, az pedig nem könnyű, egyikünk se bírna vele. Akkor ő hogyan nevezhette mégis könnyűnek? Úgy, hogy mennyei Atyjára tekintve hordozta és teljesen tisztában volt vele, hogy mi életének célja, küldetése és ennek megfelelően élt, ennek rendelt alá mindent. A mi életünknek pontosan az a baja, hogy szétforgácsoljuk magunkat, túl sokat vállalunk. Időnként olyan dolgokat is, amik nem tartoznak ránk. Az nem baj, ha sok minden érdekel valakit, de az már igen, ha ezek elvonják figyelmét és energiáit élete legfontosabb dolgáról, az Úrtól kapott küldetéstől. Jézus a saját küldetését nézte, ami a világ megváltása volt. Ez lebegett szemei előtt, és ezt egyetlen napra sem felejtette el. Neked mi a küldetésed? Bármi is az, mindig tekints rá, aminek pedig semmi köze hozzá, arra nem érdemes túl sok időt pazarolni…

 

A nap gondolata: Krisztus nem hajlandó valaki felett csak a társtulajdonosi minőséget vállalni: Teljes uralmat akar.

 

Imádság: Mindenség Ura, segíts, hogy mindenkinek szolgálatára lehessünk! Ámen